Propozycje zadań dla dzieci 3-letnich Czwartek 26.03.2020

Temat tygodnia: " Wiosna na wsi".

Temat dnia: " Pani Krowa".

PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 3-LETNICH

Czwartek 26.03.2020

Temat tygodnia: „ Wiosna na wsi”.

Temat dnia: „ Pani krowa”

.

1. Wprowadzenie do tematu dnia. Słuchanie piosenki „ Krówka Muuwka”

Krótka rozmowa na temat wysłuchanej  piosenki.

- Jakie zwierzę występuje w piosence?

- Co je krowa?

- Co nam daje?

1. Zabawa z wykorzystaniem tekstu rymowanki.

Dziecko powtarza za rodzicem tekst rymowanki: „ Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę, kręcąc mordą”. Powtarzamy rymowankę w różnych pozycjach – stojąc, kucając, leżąc.

1. Oglądanie zdjęcia krowy.

Pokazujemy dziecku zdjęcie krowy. Omawiamy jej budowę, kolory. Przypominamy dlaczego hoduje się krowy.

1. Zabawa ruchowa : „ Krowa na łące”.

Dziecko na czworakach chodzi po podłodze – łące. Na hasło rodzica –„ krowa je”, bądź umówiony wcześniej z dzieckiem sygnał. Dziecko – krówka, kładzie się bokiem na podłodze( trawie) i naśladuję żucie trawy.

1. Oglądanie zdjęć różnych produktów – przetwory z mleka.

Jeśli jest taka możliwość, układamy na tacy różne produkty powstające z mleka. Nazywamy je, wąchamy, dotykamy i jeśli nie ma przeciwwskazań próbujemy razem z dzieckiem. Jeśli nie ma takiej możliwości, oglądamy zdjęcia przetworów mlecznych.

1. Zabawa pantomimiczna: „ Pijemy mleczko”.

Dziecko naśladuje picie mleka, a potem głaszcze się po brzuchu – „ bo mleko jest takie dobre” i oblizuje się – „ od ucha do ucha” ( naśladuje gest oblizywania).

1. Oglądanie zdjęć zwierząt z wiejskiego podwórka. Dzielenie na sylaby nazw zwierząt.

Pokazujemy dziecku zdjęcia zwierząt – kura, kogut, krowa, świnia, baran, koza, kaczka. Dzielimy z dzieckiem nazwy zwierząt na sylaby – jedno klaśnięcie- jedna sylaba. KO-GUT, KRO- WA, ŚWI- NIA, BA-RAN, KO-ZA, KA- CZKA.