Kontakt
Niepubliczne Przedszkole 'Kółko Graniaste'

Propozycje zabawa dla 4-latków ( piątek 27.03.2020r.)

ponad 4 lat temu

Temat dnia: Na wiejskim podwórku.

Data: 27.03.2020 r. ( piątek)

Grupa: 4-latki

 

Propozycja nr 1 Zabawa "Tak jak piórko". 

 

Rodzic pokazuje, jak delikatnie opada na ziemię piórko (lub mały kawałek kartki), gdy je puści. Prosi dziecko, żeby głośno liczyło, ile czasu potrzeba, żeby piórko, które teraz wypuści, upadło na ziemię.  Potem dziecko wykonuje czynności zgodnie z opisem rodzica: Wyobraźcie sobie, że jesteście małym, ślicznym piórkiem, które zgubiła kura, gdy wychodziła z kurnika. Opadajcie więc powoli na ziemię, jak robiło to piórko, i liczcie przy tym do pięciu. Kiedy już opadniecie na podłogę, możecie na niej przez chwilę poleżeć. Ja będę liczyć razem z wami, abyście opadali bardzo powoli.

 

Propozycja nr 2 Zabawa matematyczna “Policz zwierzęta”.

 

Rodzic przygotowuje zestawy zwierząt (można je narysować, wydrukować lub wspólnie z dzieckiem poszukać wśród jego zabawek), kuleczki z papieru oraz szczypce. Przykładowe zestawy zwierząt:

-jedna kura,

-dwie owce,

-trzy konie,

-cztery psy,

-pięć kotów.

Zadaniem dziecka jest ułożenie odpowiedniej ilości papierowych kuleczek za pomocą szczypiec przy poszczególnych zestawach zwierząt.

 

Propozycja nr 3 Zestaw zabaw ruchowych.

 

 • Ćwiczenia oddechowe. Dzieci naśladują grę na fujarce – nabierają powietrze nosem, a wydmuchują ustami i poruszają dłońmi przy ustach. 

 

• Zabawa Skradający się kot. Dzieci leżą płasko na brzuchu i cicho pełzną, z podnoszeniem i wysuwaniem przedniej i tylnej nogi – na zmianę. 

 

• Zabawa Łapanie much. Dzieci wyciągają prawą rękę i lewą rękę do góry w skos, wykonując, na zmianę, zamaszysty ruch i zaciskając pięść.

 

• Zabawa Gęsi idą na spacer. Dzieci idą gęsiego, jedno za drugim, kołysząc się na boki i głośno gęgając. 

 

• Zabawa Węszący piesek. Dzieci klęczą, dłonie opierają o podłogę, łokcie mają skierowane na zewnątrz. W tej pozycji posuwają się do przodu.

 

Propozycja nr 4 Karta pracy-  “Co nam dają zwierzęta?”

 

Zadaniem dziecka jest wskazanie i nazwanie produktów, które otrzymujemy dzięki poszczególnym zwierzętom. 

 

Link do karty pracy: http://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/03/co-otrzymujemy...-karty-pracy6.jpg

 

Propozycja nr 5 Eksperyment “Jajko w butelce”.

 

Co nam będzie potrzebne?

-jajko ugotowane na twardo,

-szklana butelka,

-zapałki.

Jajko ugotowane na twardo obieramy ze skorupki. Pokazujemy dziecku, że umieszczone na otworze od butelki nie wpada samo do środka. Następnie wrzucamy do środka butelki zapaloną zapałkę i na butelce kładziemy jajko. W wyniku eksperymentu jajko samo wpada do butelki.