Propozycje zabaw dla dzieci 3-letnich Poniedziałek 23.03.2020

Temat tygodnia: "Nadeszła wiosna"

Temat dnia: " Kolorowa wiosna"

PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI 3-LETNICH

Poniedziałek  23.03.2020

Temat tygodnia: „ Nadeszła wiosna”.

Temat dnia: „ Kolorowa wiosna”

1. „ Czytanie wiersza.” Pracowita wiosna”

„ Kolorowa wiosna,

gosposia wspaniała,

od samego rana,

dużo pracy miała.

Zaspane słoneczko,

witała zza chmurki,

prosiła na koncert,

leśnych ptaków chórki,

Malowała kwiatki,

na zielonej trawie,

policzyła z boćkiem,

wszystkie żabki w stawie.

1. Zabawa ruchowa: „ Uwaga! Bocian!

Dziecko – żabka skacze po pomieszczeniu – łące. Na hasło Uwaga! Bocian! ( rodzic)- zatrzymują się przez chwilę w bezruchu.

1. Zabawa przy utworze A. Vivaldiego „ Wiosna” – „ Kwiaty budzą się do życia” https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

Rodzic czyta dziecku krótką opowieść ( rodzic równocześnie pokazuje rodzaj ruchu, który dziecko ma wykonać)   „ Skul się w kłębek i wyobraź  sobie, że jesteś małym nasionkiem kwiatka. Nadeszła wiosna i rośniesz, rozwijasz się i wyciągasz listki do słońca, rozchylasz swoje płatki ( powoli wstajemy, rozchylamy ramiona, aż do wyprostowania i stawania na palce, wyciągając ręce do góry). Lekko kołysz się na wiosennym wietrze. Nadchodzi noc i chłód i zamykamy swoje płatki. Zabawę powtarzamy 2 razy.

1. Zabawa „ Co każe kolor?

Do zabawy potrzebne będą:

- żółta kartka, niebieska, czerwona i zielona- możemy kartki zastąpić przedmiotami.

Rodzic umawia się z dzieckiem, że gdy podniesie żółtą kartkę/przedmiot, dziecko biega po pomieszczeniu, gdy niebieską- dziecko skacze w miejscu, czerwoną – usiądzie w miejscu, zieloną – przykucnie.

1. Praca plastyczna „ Wiosenna łąka”

Do wykonania pracy potrzebne będą:

- kartka A4 bloku technicznego,

- farby,

- widelec.

Rodzic dzieli kartkę A4 rysując linię. Dziecko maluje farbami dół kartki na zielono     ( trawa), górę kartki na niebiesko. Zostawiamy do wyschnięcia. Na niebieskiej części rodzic maluje łodygi kwiatów. Dziecko macza widelec w farbie ( różne kolory), i odciska przy łodygach tworząc wiosenne kwiaty.