Propozycje zajęć gr.6- latki 25.03.2020 środa Pierwszy motyl i bazie

1.Ćwiczenie oddechowe – Łąka wiosną.
Dla dziecka: kolorowy kwiatek z bibuły, zielona kartka, słomka.
Dziecko zajmuję miejsce przy stoliku. Przed  dzieckiem na stoliku leżą wycięte z bibuły kolorowe kwiatki oraz zielona kartka – łąka. Zadaniem dziecka jest przeniesienie jak
największej liczby kwiatków na swoją łąkę za pomocą słomki.

2.Karta pracy, cz. 3, s. 56.
Oglądanie obrazków. Omawianie etapów rozwojowych żaby. Kończenie rysowania żab
według wzoru. Kolorowanie ich.

3.• Karta pracy, cz. 3, s. 57.
Oglądanie obrazka sasanki. Powtarzanie jej nazwy. Dorysowywanie brakujących części
sasanki na kolejnych rysunkach. Oglądanie obrazków przedstawiających, jak rozwijała się
sasanka. Określanie, czego potrzebują sasanka i inne rośliny, żeby się rozwijać.

4.Zajęcia plastyczne
Patyczek lub wykałaczkę owijamy brązowa bibułą. Od patyczków higienicznych ucinamy główki i doklejamy do brązowego owiniętego patyczka. Można jeszcze ozdobić baźkę wstążeczką .
Materiały:
patyczek
bibuła brązowa
klej
patyczki higieniczne
nożyczki
wstążeczka

4. Memory literowe
Na karteczka piszemy po dwie jednakowe liery lub sylaby zadniem dzieci jest odszukać dwie identyczne karty z lierami lub sylabami.